Skocz do zawartości

Laptop się grzeje bądź nie ma 100% sprawności ? Sprawdź to!


TruePower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!
Wielu z Was pewnie gra na przenośnym sprzęcie komputerowym znanym jako laptop. Granie na Argentusie troszke podgrzewa mój komputer, przez co gra się nie komfortowo (po 20 min osiąga 80 st.) w dodatku bateria trzyma bardzo słabo.
Otóż jest na to rozwiązanie. 
Prawidłowo ustawione opcji zasilania pozwala na dłuższą pracę laptopa jak i pomaga wykorzystać 100% mocy laptopa.

Więc zaczynamy. Otwieramy Panel sterowania i wybieramy opcje zasilania.

Wybieramy opcję edytowania opcji planowaniu i klikamy "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania"

59308623324052380952.jpg

 

Wybieramy opcję "Zarządzanie energią procesora" i ustawiamy tak jak jest na screenie. Przez co na Akumulatorze, będzie trzymał dłużej a gdy będzie podłączony, będzie korzystał ze 100% mocy. 

Ustawić możecie sobie sami, według Waszych potrzeb. Tylko pamiętajcie! Zmiana ilości procent zużycia procesora na akumulatorze może prowadzić to przedłużenia jak i skrócenia pracy naszej jednostki komputerowej.

26662279647330420145.jpg

 

Często też karty graficzne nie działają w 100% więc pokaże Wam również JAK ustawić kartę na max obroty.

Jak widać mam 2 karty graficzne w laptopie : Intel HD Graphic oraz ATI Radeon 

19283780948332773192.jpg

Więc klikamy na plusik na opcjach zaznaczonych u mnie (zależności od Karty graficznej) i ustawiamy tak obydwie karty ( u mnie są opcje takie same w obu kartach "Wysoka Wydajność, Maksymalna Wydajność (maksymalna jest w NVidiach ) ; ) 

38438244099457463625.jpg

 

To tyle.Wybieramy swój profil Wysokiej Wydajności jak tutaj
66769985501593939114.jpg

 

 

I Restartujemy komputer.

Tadaaa! Komputer został "podkręcony" w bezpieczny sposób :)

Mam nadzieje, że Wam pomogłem. Pozdrawiam TruePower!

vegeta_chuva-500x200.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator Forum

Poradnik czytelny,estetyczny i dla wielu przydatny.

Zatwierdzam.

tumblr_mxin5rNtPZ1sicas5o1_250.gifIGGorJo.png

Jeżeli zauważysz post niezgodny z regulaminem forum, użyj opcji "Raportuj", ułatwi mi to pracę

Jeżeli masz jakiś problem, napisz pw, postaram się pomóc.
Proszę, nie spamuj i używaj opcji "Edytuj". 

diabel.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...