Skocz do zawartości

Zwiększenie wydajności Metina , Usunięcie problemu C++


Nekromantik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Zapewne niektórzy z was mają problem z błędami C++.

A nie którzy z wydajnością gry na słabszych komputerach .

Przedstawię wam co zrobić w takich sytuacjach .

 

 

Wchodzimy w config.exe i ustawiamy tak jak na zdjęciu poniżej .

 

6pnjf5ixl1l8.jpg

 

Teraz wam wytłumaczę co oznaczają te cyferki i jaki to ma wpływ na grę .

 

1. Resolution - Rozdzielczość :  czyli ustawiamy na jak najniższa  i 16 Bitów grafikę  czyli większa wydajność będzie procesora i grafiki .

2. Frequency - Odświeżanie : Czyli ile ma być klatek na sekundę czyli ustawiamy na jak najniższą wartość .

3. Gamma -  Odcień światła : Mówią że to nic nie ma wpływu na grafikę ale sprawdziłam 5 i 1 na 1 więcej FPS o 5 .

4. Window mode or Fullscreen mode : Ustawiamy na Fullscreen będzie używało procesor jako program a nie " Usługa w tle " .

5. GAME IME or Extremal IME : Ustawiamy na GAME IME  ( Obsługa polskich znaków )

6. FOG : Czyli mgła ustawiamy na Near. czyli blisko aby nie był daleki zasięg kamery  ( Więcej FPS ) 

7. TNL : Czyli wykorzystywanie : Ustawiamy oczywiście na CPU Ponieważ na starszych PC to najsilniejszy jest Procesor .

8. Schadow : Czyli Cienie ustawiamy na Brak ( Wzrost FPS )

9. Kursor gry : Nie zaznaczamy gdyż jak mamy lagi myszka też się zacina .

10. BGM & SFX : Czyli Muzyka i Dzwięki z gry To nie ma nic wspólnego z wydajnością  Możecie włączyć lub wyłączyć jak się podoba.

 

Gdy już zrobiliśmy Config ?

 

Wchodzimy w Panel Sterowania --> System -->Zaawansowane --> Wydajność -->Zaawansowane --> I ustawiamy tak jak na zdjęciu .

 

 

iesexta8py8m.jpg

 

1. Planowane użycie procesora : Ustawiamy na Programy ( chcemy aby Metin zużywał procka a nie jakieś inne syfy )

2. Użycie Pamięci : To chyba Ram albo grafika już nie pamiętam ale Ustawiamy oczywiście Programy .

3. Nie zmieniamy nic . to komputer sam ustawia .

 

Teraz Dla Słabszych PC i błędów C++ i innych.

 

Nie da się zmniejszyć rozdzielczości poniżej 800-600 ? da się . ( Zwiększymy tym wydajność ) 

 

Róbcie tak jak na zdjęciu poniżej .

 

Kliknij prawym na ikonę Metina wybierz właściwości a następnie zakładkę Zgodność .

 

0iig7sys2ygc.jpg

 

1. Uruchom w rozdzielczości ekranu 640 x 480 : Zaznaczamy to pole zwiększamy znowu wydajność .

2. Wyłącz kompozycje wizualne : Brak zmiany w grze ( Zwiększone FPS o 10 )

3. Klikamy zastosuj a następnie OK.

 

To by było na tyle gdy miałam słaby PC to używałam tego i bardzo poprawiłam wydajność. 

A wierzcie ten komputer 1.3Ghz procek 32 MB grafa   ;)

 

 

  Pozdrawiam  Nekromantik

 

Wszelkie kopiowanie udostępnianie modyfikowanie tylko za zgodą autora

Niedostosowanie się do tego pisma będą konsekwencje prawne .

                                                                                                                                

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator Forum

Zatwierdzam, zamykam.

tumblr_mxin5rNtPZ1sicas5o1_250.gifIGGorJo.png

Jeżeli zauważysz post niezgodny z regulaminem forum, użyj opcji "Raportuj", ułatwi mi to pracę

Jeżeli masz jakiś problem, napisz pw, postaram się pomóc.
Proszę, nie spamuj i używaj opcji "Edytuj". 

diabel.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...